گوگل آمار جدیدی از کرالر ها را در Search Console راه اندازی می کند

Google گزارش آماری کراول (crawl) را برای ارائه‌ی داده های کاربردی و مفید جهت رفع مشکلات کراولینگ شما، تغییر داده است.ادامه ی اخبار را اینجا مشاهده کنید

امیررضا

انتشار در: ۱۲ آذر ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

Google گزارش آماری کراول (crawl) را برای ارائه‌ی داده های کاربردی و مفید جهت رفع مشکلات کراولینگ شما، تغییر داده است.گوگل آمار جدیدی از کرالر ها را در Search Console راه اندازی می کند.

گوگل از راه اندازی گزارش جدید آمار کراولینگ در Google Search Console خبر داده است. ممکن است از اینجا بتوانید به این گزارش دسترسی پیدا کنید اما به خاطر داشته باشید Google به تازگی آنرا منتشر کرده و ممکن است با خطا روبرو شوید.

گوگل گفت که گزارش جدید یافتن مشکلات مربوط به کراولینگ گوگل را برای توسعه دهندگان، مدیران وب، سئوکاران و سایرین، آسانتر می کند. چیزهایی که جدید هستند شامل موارد زیر می شوند:

  1. تعداد کل درخواستها بر اساس کد پاسخ، نوع فایل کراول شده، هدف کراول و نوع Googlebot، گروه بندی شده است.
  2. اطلاعات دقیق در مورد وضعیت میزبان(هاست)
  3. مثالهای URL برای نشان دادن جایی که در سایت شما درخواست ها شکل گرفتند.
  4. خلاصه‌ای جامع از ویژگی های دارای چندین میزبان و پشتیبانی از خصوصیات دامنه

پیشنهاد:این مقاله را خزنده وب یا یک Web Crawler چیست و چگونه کار می کند؟آشنایی با مفهوم خزیدن   مطالعه کنید.

آمار جدیدی از کرالر ها

این نمودار جدید آمار کراولینگ شما را با گذشت زمان، کل درخواست های کراولر در یک بازه زمانی یا براساس روز، کل داده های دانلود شده و میانگین زمان پاسخگویی را به شما نشان می دهد.

آمار جدیدی از کرالر ها

آمار جدیدی از کرالر ها

گوگل همچنین راهی برای تجزیه آن به “داده های کراول گروه بندی شده” دارد. این گزارش اطلاعاتی مربوط به درخواستهای کراول را بر اساس این گروهها ارائه می دهد:

پاسخگویی   2. نوع فایل URL مورد نظر   3. هدف درخواست کراول   4. نماینده‌ی Googlebot

آمار جدیدی از کرالر ها

آمار جدیدی از کرالر ها

مشکلات میزبانی نیز با این گزارش کشف می شوند. بنابراین گوگل می تواند به شما نشان دهد که چرا در دسترسی به سایت شما با مشکل روبرو شده است. گوگل در این باره گفت:

“ارائه‌ی جزئیات وضعیت میزبان در گزارش، به شما امکان می دهد تا در ۹۰ روز گذشته در دسترس بودن عمومی سایت خود برای Google را بررسی کنید.” و برای ویژگی های دامنه با چندین میزبان، می توانید وضعیت میزبان را برای هر یک از میزبان های برتر ارائه شده در نمای خلاصۀ گزارش بررسی کنید.

آمار جدیدی از کرالر ها

آمار جدیدی از کرالر ها

آمار جدیدی از کرالر ها

آمار جدیدی از کرالر ها

چرا آمار کرالر ها مهم است؟

گوگل سالها از گزارش آمار کراولینگ قدیمی پشتیبانی کرده و با وجود Google Search Console جدید، گوگل هنوز این ویژگی را منتقل نکرده است. گوگل نه تنها واقعاً از نظر گزارشات بهبود یافته، بلکه داده های کاربردی و مفیدی را نیز در اختیار ما قرار میدهد که می توان از آنها در هنگام رفع مشکلات کراولینگ استفاده کرد.

منابع:

https://searchengineland.com/google-launches-new-crawl-stats-report-in-search-console-344113

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *