بازاریابی اینترنتی

چگونه در سال ۲۰۱۷، آمازون ۱۷۷ میلیارد دلار فروش داشت؟

 

داشتم یک آماری را نگاه می‌کردم در سال ۲۰۱۷ آمازون ۱۷۷میلیارد دلار فروش کرده است. میلیون دلار نه میلیارد دلار فروش کرده است و برای من خیلی تعجب برانگیز بود که اصلا یک شرکتی ۱۷۷ میلیارد دلار فروش داشته باشد. چقدر آمار بزرگی هست و چطور می‌شود یک شرکت این قدر فروش عالی داشته باشد و فکر می‌کنم نسبت به پارسال حدود ۴۰ درصد افزایش فروش داشته است. ترغیب شدم و خیلی کنجکاو شدم که تا بدانم چگونه کار می‌کند قبلا می‌رفتم و محصولات را می‌دیدم اما این بار رفتم به چشم بررسی و تحقیق کردن که بدانم چگونه و چه کاری را انجام می‌دهد که فروشش این قدر خوب شده است به چند مورد برخوردم و به چند تا نتیجه رسیدم که می‌خواهم با شما در میان بگذارم که مطمئناً در سایت ما و کسب و کار ما هم این موارد می‌توانند تاثیر گذار باشند.

دوستان مورد اول آمازون قیمت‌های بسیار خوبی را در سایتش می‌گذارد یعنی قیمت کالاهایی که در داخل آمازون هست قیمت‌های بسیار خوبی هست و مورد بعد این که افراد مختلف و کسب و کارهای اینترنتی مختلف که محصولشان را براب فروش ویژه قرار می‌دهند یعنی شاید قیمت اصلی محصول مثلا ۲۳ دلار باشد اما آمده چه کاری کرده؟ گذاشته ۲۹ دلار و تخفیف ویژه زدن ۲۳ دلار و این خود یک ترغیب کننده بسیار خوبی است که افراد خرید کنند . پس مورد اول قیمت‌های بسیار مناسب هست که آمازون در سایتش قرار داده است.

فروش

مورد بعدی وقتی می‌روید توضیحات محصول را می‌خوانید در همان ابتدای توضیحات یعنی در همان بولت هایی که توضیحات محصول را می‌نویسد  بر روی مزایای محصول تمرکز می‌کند حالا مثلا تشک این استخرهای بادی را می‌خواهد بفروشد در توضیحات می‌نویسد که نیاز نیست که یک متخصص بیاید و آن را نصب کند بعد مزایای کامل محصول را توضیح می‌دهند که این خیلی خیلی افراد را ترغیب می‌کند که خرید بکنند و مورد بعد می‌آید توضیحات محصول را نه چیزی زیاد و نه چیزی کم می‌نویسد یعنی دقیقا به همان چیزی که طرف نیاز دارد اشاره می‌کند این خیلی خیلی جالب هست . پیشنهاد می‌کنم برای تبلیغ نویسی محصولاتتان اگر محصول فیزیکی دارید حتما بروید و صفحات محصول را ببینید که چقدر خوب صفحات محصول را درست کرده است.

مورد بعدی عکس‌های اورجینالی هست که برای محصولات تهیه می‌شود آمازون خیلی سخت گیری می‌کند برای فروشندگانش که عکس‌های اورجینال برای صفحات محصولات قرار دهند زیرا گذاشتن عکس‌های اورجینال برای صفحات محصول فوق العاده می‌تواند در فروش و جلب اطمینان کاربران تاثیر گذار باشد . پس پیشنهاد می‌شود که شما و ما هم در صفحات محصولمان از عکس‌های اورجینال استفاده کنیم.

فروش

یک مورد دیگر که مطمئن هستم که خیلی  در فروش آمازون  ،  آپسل و کراسسل است . یک روش موثر در فروش که در بازاریابی اینترنتی و فروش جذاب و کارا است. این روش یعنی پیش فروشی  مثلا در صفحه محصول یک عدد محصول مثل همان استخر بادی  پیشنهاد می‌کند  که دیگر افرادی که این محصول را خریدند در کنار این  محصول چه محصولاتی را خریده‌اند یا خود آمازون توصیه می‌کند که در کنار این خرید چه محصولاتی را می‌توانید خریداری کنید  در واقع می‌توانند مکمل هم دیگر باشند. مثلا می‌آید یک تلمبه برای استخر بادی معرفی می‌کند و چند مورد دیگر که احتمال خیلی زیاد افراد نیاز دارند که در کنار این محصولی که خریداری کرده‌اند از محصولات بیش فروشی هم خریداری نمایند و همین امر باعث فروش بسیار بالای آمازون شده است یعنی یک وقتی که شما یک محصولی را خریداری می‌کنید احتمال خیلی کمی دارد که آن پیشنهادات بعدی آمازون را قبول نکنید چون قیمت بسیار عالی دارد مثلا سه عدد محصول دیگر را به شما پیشنهاد می‌دهد و بعد می‌گوید که اگر شما بخواهید تک تک محصولات را خریداری کنید مجموعاً می‌شود مثلا ۱۰۰ دلار و اگر بیایید سه عدد را با هم بخرید مثلا با ۷۵ دلار می‌توانید خریداری کنید که افراد خیلی ترغیب می‌‌شوند که بیایند خرید بکنند.

چگونه در سال 2017، آمازون 177 میلیارد دلار فروش داشت؟

مورد بعد خرید بسیار راحت است از آمازون با تعداد کلیک‌های شاید یک یا دو کلیک و فیلدهای بسیار کم و بسیار مفید است ، شما می‌توانید خرید خودتان را انجام دهید و این خیلی مهم است پس پیشنهاد می‌کنم برای خریدهای خودتان هم برای فروشگاه اینترنتی خودتان هم بیایید فیلدها را کاملا بهینه بکنید  و در  ورد پرس می‌توانید از پلاگین ووکامرس استفاده کنید که  فیلدهای ووکامرس را کاملا بهینه می‌کند و همان مقداری که فکر می‌کنید نیاز هست  از مشتری خود بخواهید که همان تعداد فیلدها را پر کنند . برای همان آپسل و کراسسل خودش به صورت پیش فرض در ووکامرس بدون این که لازم باشد پلاگینی نصب کنید این امکان را به شما می‌دهد که برای محصولتان آپسل یا کراسسل یا همان بیش فروشی تعریف کنید.

و مورد خیلی مهم دلیورری رایگان است آمازون یک سیستم خدماتی دارد به اسم آمازون پرایم و افرادی گه در آمازون پرایم عضو بشوند با یک مبلغ خیلی خیلی کمی یعنی در اندازه ۳ دلار است  میتوانند عضو بشوند آمازون به آن‌ها این خدمات را ارائه می‌دهد که کل محصولاتی که برایشان ارسال می‌شود به صورت رایگان ارسال را انجام خواهد داد و بسیار در افزایش فروش  تاثیر گذار است.این روشهای فروش برای همه کسب و کارها قابل اجرا است فقط در صورت لزوم متناسب با شکل محصول و خدمات میتواند تغییر یابد.پس فکر نکنید اگر با کسب درآمد در منزل در فضای اینترنتی هستید این روشها برای شما کارساز نیست.

فروش

پیشنهاد می‌کنم که این موارد را در فروشگاه‌تان پیاده سازی کنید و یک مورد دیگر و موردی که خودمان خیلی خیلی این را تجربه کرده‌ایم این است که  افراد خیلی زیادی هستند که وارد صفحه‌ی تسویه حساب می‌شوند و از صفحه‌ی تسویه حساب خارج می‌شوند یعنی خریدشان را نهایی نمی‌کنند ایمیل‌شان را وارد می‌کنند اطلاعاتشان را وارد می‌کنند ولی خریدشان را انجام نمی‌دهند . درصد زیادی از مشتریان شما از خریدشان منصرف می‌شوند بعد از این که اطلاعاتشان را وارد می‌کنند. چه کاری می‌توانید در این  مرحله انجام دهید؟

اینجا می‌توانید از یک پلاگینی استفاده کنید به اسم ووکامرس ریکاور اباندت کارت که می‌آید به افرادی که سبد خریدشان را رها کرده‌اند به صورت اتوماتیک ایمیلی را ارسال می‌کند که اگر به هر دلیلی خریدتان را انجام ندادید یک کد تخفیف برایتان ارسال می‌کنیم تا شاید با شرایط بهتری بتوانید خریدتان را انجام دهید پیشنهاد می‎کنم این مورد را در فروشگاه‌تان پیاده سازی کنید این مواردی که آمازون در سایتش پیاده سازی کرده است حالا در سطح کلان است اما ما هم می‌توانیم در سطح کمی در کسب و کار خودمان پیاده سازی کنیم و مطمئناً در کسب و کار ما هم می‌تواند تاثیر گذار باشد امیدوارم این مواردی که به شما گفتم را شما هم در سایتتون و فروشگاه اینترنتی‌تون پیاده سازی کنید و به امید خدا فروش بسیار عالی را تجربه کنید.

 

احمد کلاته

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. به نظر من کسب و کار اینترنتی جذاب ترین شغل دنیاست.

نوشته های مشابه

6
دیدگاه بگذارید

avatar
5 موضوعات کامنت
1 پاسخهای موضوع
0 فالورها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
دیدگاه های داغ
6 نویسندان دیدگاه
مجتبی زمانیفروش بلبرینگdr.parsaزهرا رئوفیحمید رضا همدانی نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
جدید قدیمی بیشترین رای
اطلاع از
مجتبی زمانی
مهمان
مجتبی زمانی

خیلی مطلب جالبی بود. واقعا بعضی وقتا فکر میکنم آمازون قراره تا کجا مرزها رو جابجا کنه. خدا خیر بده به این جف بزوس

فروش بلبرینگ
مهمان
فروش بلبرینگ

خیلی خوبه سپاسگذارم

زهرا رئوفی
مهمان
زهرا رئوفی

بسیار عالی بود

حمید رضا همدانی
مهمان
حمید رضا همدانی

سلام
ممنون از توضیحات بینظرتون
من افزونه ووکامرس ریکابر اباندت کارت رو پیدا نکردم اگه لطف کنید و اسم لاتین این افزونه رو بنویسید ممنون میشم
با سپاس فراوان

dr.parsa
مهمان
dr.parsa

سلام حمید رضا عزیز، به صورت فارس هم سرچ کنید در سایت های مختلف موجود است

saeed57
Member
saeed57

سلام
خیلی برام جالبه تقریبا سه برابر درآمد نفتی ایران میشه؟
و با کار گروهی و برنامه خیلی راحت دارن درآمد کسب میکنن!!! ولی متاسفانه تو ایران کار گروهی زیاد معنا نداره حتی تو فضای نت ایران نمیدونم تا چه حد با این حرفم موافقید آقای کلاته!!؟

question
بستن
بستن