چطور از استوری اینستاگرام بیشترین نتیجه را بگیریم؟

احمد کلاته هستم مربی کارآفرینی اینترنتی، یک مورد خیلی مهمی که عزیزان رعایت نمی کنند این است که از استوری اینستاگرام زیاد استفاده نمی کنند و این موردی است که من می بینم و به تمام افرادی که از من…

مهران ارشاد

انتشار در: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
خواندن این مطلب حدود 4 دقیقه زمان می برد

احمد کلاته هستم مربی کارآفرینی اینترنتی، یک مورد خیلی مهمی که عزیزان رعایت نمی کنند این است که از استوری اینستاگرام زیاد استفاده نمی کنند و این موردی است که من می بینم و به تمام افرادی که از من سوال می کنند در مورد بازاریابی در اینستاگرام و کسب درآمد بهشان توصیه می کنم که از استوری اینستاگرام خیلی استفاده کنید.

استوری اینستاگرام چیست؟ استوری یک قسمتی است در اینستاگرام که جدا از بخش اصلی پیج شما است و زمانی که شما استوری می گذارید در بخش تایم لاین افراد بالای صفحه یک سری عکس ها نشان داده می شود که جدایی از عکس هایی است که در تایم لاین افراد است.

این شانس شما را برای دیده شدن خیلی خیلی بیشتر می کند و به همین دلیل خیلی از افراد بیشتر از اینکه  در بخش اصلی اینستاگرام پست قرار بدهند در استوری قرار می دهند.

یک مورد خیلی مهم هر چقدر که شما داخل استوریتان بیشتر پست قرار دهید، چون فقط شما نیستید که استوری می گذارید چون طرف دو هزار نفر را فالو کرده است فقط شما نیستید، اما اگر بیشتر استوری بگذارید احتمال اینکه بیشتر آن بالا دیده شوید هست. پس این مورد را حتما رعایت کنید و ما عادت کردیم که فقط پست معمولی در اینستاگرام بگذاریم نه از استوری هم حتما استفاده کنیم.

یک مورد خیلی خوبی که استوری دارد این است که می توانیم روی آن متن بگذاریم. همانجا می توانیم عکس را ادیت کنیم و یک چیز خیلی مهمی که وجود دارد این است که در استوری معمولا به آن شیکی و به آن رسمی بودن در عکس های اصلی اینستاگرام ما فعالیت نمی کنیم. یک سری عکس های خودمانی تر می اندازیم و در آنجا قرار میدهیم و یا مثلا فیلم های خودمانی تر قرار می دهیم.

با فرض اینکه در اینستاگرام می خواهیم فعالیت کنیم و از این به بعد می خواهیم استوری را جزئی از فعالیت های اصلی در اینستاگرام قرا بدهیم می خواهم چند نکته خدمت شما اعلام کنم.

اولین مورد این است که عزیزان در استوری اینستاگرام عکس هایی قرار دهید مربوط به آفرهایی که برای خدمات و محصولاتتان دارید. چقدر خوب است که شما که دارید استوری می گذارید و بیشتر احتمال دیده شدن هست یک آفر بگذارید و این آفرها را مرتب برای محصولات و خدماتتان ادامه بدهید و می توانید روی  عکس ها بنویسید که این آفر فقط تا ۲۴ ساعت آینده که این استوری از بین خواهد رفت برای شما در دسترس خواهد بود یک عدد کد هم دقیقا در همان عکس قرار میدهید و می گویید که این کد فقط تا پایان عمر این استوری خواهد بود و بعدش دیگر این کد تخفیف برای شما در دسترس نخواهد بود و این خیلی مورد مهمی است.

من دیدم که افرادی استفاده کردند و خیلی نتیجه گرفتند و به شما پیشنهاد می کنم که حتما این کار را انجام دهید پس اولین مورد در استوری می توانید پیشنهادهای ویژه قرار دهید و آن پیشنهادهای ویژه را حتما حتما پیشنهاد خوبی باشد که ارزش بالایی داشته باشد اگر مدام این پیشنهادها را بدهید و  پیشنهادهای شما ارزش واقعی نداشته باشد مثلا ۵% تخفیف و یا ۱۰% تخفیف یا پیشنهادها روی محصولات معمولی یا بی ارزش خودتان بدهید بعد از یک مدتی دیگر این کارایی خودش را از دست خواهد داد.

چگونه یک ایده خوب پیدا کنیم؟

مورد دوم عزیزان که خیلی مهم است و این را امتحان کردیم و نتیجه گرفتیم از آن این است که اگر خدماتی ارایه می دهید و محصولاتی ارایه می دهید سعی کنید که تبحر خودتان و تکنیک های خودتان را به صورت پشت صحنه به کاربرانتان در اینستاگرام نشان دهید حالت شوآف داشته باشد حالت ادعا مانند داشته باشد من در تبلیغ نویسی در مورد ادعا کردن صحبت می کنم.

در بخش استوری اینستاگرام به صورت  لفافه می توانید حالت شو آف داشته باشید و ادعا کنید که من چقدر بلد هستم که کارم را انجام بدهم، مثلا در کارهای برق کشی ساختمان یا کارهای کابینت سازی هستید یا کارهای مختلفی که انجام می دهید، مثلا در هنگام کابینت درست کردن یا داکت کشی کردن و یا در هر زمینه ای فعالیت دارید همزمان با انجام کار می توانید فیلم یا عکس بگیرید و در اینستاگرام قرار بدهید.

این حالت یک مقدار غیررسمی است اما در لفافه و در حین اینکه دارید خیلی شیک در اصل اینستاگرام کار می کنید در عکس های اصلی تان کار می کنید اینجا هم می توانید یک قسمتی فیلم یا عکس بگیرید و در استوری قرار بدهید و افرادی که می بینند متوجه می شوند که فقط این جلوی کار نیست که می بینیم که یک کار شیکی درست شده است یا مثلا شاید اعتماد ندارد و بگوییند یک نفر دیگر درست کرده و این فقط عکس می گذارد.

شما در حین اینکه کارها را انجام می دهید و یا هنوز کارها کامل نشده است عکس یا فیلمی قرار دهید ثابت میکند شما چقدر خلاقیت و تبحر دارید در کارتان که می توانید اینها را نشان بدهید و خیلی خیلی هم تاثیر گذار است. پس دومین مورد شو آف کردن در لفافه است.

مورد سوم که خیلی مهم است این است  که شما شاید بخواهید لوکس کار کنید در اینستاگرام شاید بخواهید خیلی شیک کار کنید  اما گاهی اوقات بهتر است که یک مقدار با کاربران خودمانی شوید این خودمانی شدن را حتما نیاز نیست که در اصل عکس های اینستاگرام استفاده کنید در استوری ها می توانید این کار را انجام دهید.

یک سری عکس های معمولی اما خودمانی تر اما باز همان حالت شیک بودن هم می تواند حفظ شود. دارید با لب تاپتان کار می کنید دارید با همکارانتان صحبت می کنید از پشت صحنه ها قبل از اینکه سمینار شروع بشود همه اینها را می توانید عکس ها و فیلم هایی بگیرید و در استوری اینستاگرامتان قرار دهید این باعث می شود که علاوه بر اینکه شیک بودن کارتان معلوم شود بگویید که ما فقط نمی خواهیم لوکس بودن خودمان را نشان دهیم واقعا داریم فعالیت می کنیم و واقعا کارمان را بلد هستیم.

از طریق استوری اینستاگرام می توانید این کار را انجام دهید و عکس های یک مقدار عامیانه تر و یک مقدار خودمانی تر از خودتان و یا جایی که رفتید در استوری منتشر کنید. این در کنار اینکه می توانید خیلی خودتان را لوکس و شیک نشان دهید می توانید بگویید که ما فعالیت های تخصصی هم داریم انجام می دهیم. پس عزیزان این مواردی که در استوری گفتم را حتما رعایت کنید و به امید خدا بتوانید بهترین نتیجه را از فعالیت در اینستاگرام بگیرید. خیلی متشکرم از توجه شما.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه ها

 1. Avatar

  سلام آقای کلاته… شما سخاوتمندانه و هوشمندانه به مردم اطلاعات و مشاوره رایگان می‌دهید. برای شما آنچه که از نگاه خداوند خیر است را خواهانم.

  پاسخ
 2. علی

  با سلام آقای کلاته
  با سپاس از آموزشهای مفید شما

  پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *