ایمیل مارکتینگبازاریابی اینترنتی

چرا باید ارسال ایمیل انبوه را اتوماتیک کنیم؟

چرا باید ارسال ایمیل انبوه را اتوماتیک کنیم؟

به منظور کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیازمند ارتباط مستمر با مشتریان هستید. ارسال ایمیل انبوه بهترین ابزار برای ارتباط موثر با کاربران است. ایمیل مارکتینگ یکی از موثرترین راهکارهای بازگشت سرمایه در بازاریابی دیجیتال است.

 

اگر بخواهیم این کار را را خودمان انجام دهیم، بسیار خسته کننده است. خوشبختانه ابزارهایی وجود دارند که می توانید ارسال ایمیل انبوه را بصورت کاملا اتوماتیک انجام دهید.

شما از طریق ایمیل مارکتینگ می توانید دقیقا با بازار هدفتان ارتباط برقرار کنید. مثلا با افرادی که به تازگی عضو سایت شما شده اند، متفاوت از افرادی که مدت زیادی عضو سایت شما هستند رفتار کنید.

[gap height=”20″]

هیچ چیز موثرتر از این نیست که به مخاطب هدفتان پیام های مناسب ارسال کنید

[gap height=”20″]

هرچند تنظیم یک برنامه منظم ایمیل مارکتینگ کمی زمان بر است و نیاز به تلاش دارد. این کار باعث افزایش چشمگیر درآمد شما خواهد شد و همین امر تلاش برای تنظیم این برنامه را توجیه می کند.

ارسال ایمیل انبوه اتوماتیک این امکان را به بازاریابان اینترنتی می دهد که بر حسب رفتار مشتری با او ارتباط برقرار کنند. این امکان را فراهم می کند که ارسال ایمیل های هدفمند، طی بازه های زمانی مشخص، کاربران را ترغیب به استفاده از خدمات سایت کند.

[gap height=”20″]

سیستم ارسال ایمیل انبوه اتومات را فعال کنید

اجرای این سیستم نیازمند انجام یک سری تنظیمات است. در ابتدا نیاز است وبسایت خود را به پلتفرم ایمیل مارکتینگ خود متصل کنید. با این کار می توانید ساز و کاری فراهم کنید که به افرادی که به کار شما علاقه مند هستند، پیشنهادهای مرتبط دهید و از این طریق، ایمیل آن ها را دریافت کنید. مثلا اگر شخصی در سایت کلاته دات کام مقالات بخش آموزش سئو را مطالعه می کند، به او پیشنهاد دانلود کتاب الکترونیک “چک لیست کامل سئو در سال 2017” را پیشنهاد می دهیم.

همانطور که در مطلب «افزایش لیست کاربران وبسایت و کسب درآمد پرسود» گفتیم، در ایران برای ایمیل مارکتینگ از نرم افزار ارسال ایمیل انبوه میلرلایت استفاه می شود.

[gap height=”20″]

ارسال ایمیل انبوه

[gap height=”20″]

برای اتصال سایت وردپرسیتان به میلرلایت، می توانید از پلاگین Official MailerLite Sign Up Forms استفاده کنید. از طریق این پلاگین خیلی ساده می توانید افرادی که از طرق مختلف (فرم های پاپ آپ، فرم های تماس و …) عضو سایت شما می شوند، به اعضای لیست میلر لایت وارد کنید.

[gap height=”20″] راه اندازی کسب کار اینترنتی [gap height=”20″]

ارسال ایمیل انبوه خوش آمد گویی

زمانی که شخصی ایمیل خود را در اختیار شما قرار می دهد، احساس تعلق به سایت شما پیدا می کند. بهترین راه برای پروش این احساس، ارسال یک ایمیل خوش آمدگویی است. یا اینکه می توان طوری تنظیم کرد که پس از اینکه کاربر ایمیل خود را وارد کرد، یک پنجره برای او باز شود و از او برای عضویت در سایت تشکر کرد.

بهترین ابزار برای این کار استفاده از پلاگین layered popups است. این پلاگین به شما این امکان را می دهد که بطور منظم و برنامه ریزی شده برای کاربران پنجره ای باز شود و از آن ها بخواهد ایمیلشان را وارد کنند.

مثلا می توانید تنظیم کنید کجای صفحه این پنجره نمایش داده شود. چه زمانی این کار انجام شود. مثلا تنظیم می کنید که زمانی که کاربر ۵۰ درصد صفحه را پایین آورد برای او نمایش داده شود. یا اینکه بعد از گذشت ۱۰ ثانیه از باز شدن صفحه، پنجره نمایش داده شود. امکانات فراوان دیگری وجود دارد که پیشنهاد می کنم آن را در سایت وردپرس خود نصب کنید و امتحان کنید.

[gap height=”20″]

ایمیل های پیگیری اتوماتیک

این امکان برای شما وجود دارد که ایمیل های اتوماتیک و هوشمند ایجاد کنید. به این معنی که به افراد داخل لیست، ایمیل ارسال می کنید. می توانید افرادی که ایمیل شما را باز می کنند و باز نمی کنند از یکدیگر جدا کنید.

مثلا تنظیم کنید اگر کسی ایمیل a را باز کرد، ایمیل b برایش ارسال شود. اگر کسی ایمیل a را باز نکرد، ایمیل c برایش ارسال شود. دوباره اگر کاربر، ایمیل b را باز کرد ایمیل d برایش ارسال شود و اگر باز نکرد ایمیل e برایش ارسال شود. از طریق این سیستم ایمیل فوق العاده می توانید احتمال فروش خود را چندین برابر کنید.

[gap height=”20″]

ارسال ایمیل انبوه به گروه های خاص

جدا از امکانات ذکر شده، می توانید گروه های مختلف برای لیست ایمیل خود تعریف کنید. خریداران سایت من وارد کدام لیست شوند؟ اعضای ویژه سایت وارد کدام لیست شوند؟ کسانی که پیشنهاد رایگان “آموزش سئو” را دریافت کرده اند وارد کدام لیست شوند؟ و …

از این طریق می توانید هدفمندی ایمیل های ارسالی خود را حداکثر کنید.

[gap height=”20″] ۸ راهکار تضمینی برای افزایش فروش اینترنتی [gap height=”20″]

سخن آخر: اگر هنوز سیستم ایمیل مارکتینگ خود را فعال نکرده اید، لیست کارهای پیش رویتان به این صورت است:

  1. نصب پلاگین اتصال سایت به میلرلایت
  2. نصب پلاگین layered popups و ایجاد فرم های پاپ آپ حرفه ای (البته اگر نخواستید از این پلاگین استفاه کنید می توانید از لیست های خود نرم افزار میلر لایت استفاده کنید)
  3. ایجاد کمپین های ایمیلی هدفمند و ارسال ایمیل به لیست کاربران سایت.
[gap height=”20″]

اگر از سیستم ایمیل مارکتینگ در گذشته استفاده کرده اید یا به تازگی پیاده سازی کرده اید، تجربه خود را از ارسال ایمیل بنویسید.

برچسب ها

احمد کلاته

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. به نظر من کسب و کار اینترنتی جذاب ترین شغل دنیاست.

نوشته های مشابه

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 موضوعات کامنت
1 پاسخهای موضوع
0 فالورها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
دیدگاه های داغ
2 نویسندان دیدگاه
dr.parsaسعید نویسندگان دیدگاه های اخیر
  اشتراک  
جدید قدیمی بیشترین رای
اطلاع از
سعید
مهمان
سعید

سلام خدمت شما و تشکر بابت آموزشهاتون
با توجه به افزایش شدید قیمت سرویس های ایمیل خارجی، شما برای ایمیل مارکتینگ کدام سرویس ایرانی را پیشنهاد می کنید؟

dr.parsa
مهمان
dr.parsa

سلام سعید عزیز، پیشنهاد من میلر لایت است.
لینک آموزش: https://kalaateh.com/product/mailerlite/

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن