آموزش سئوایمیل مارکتینگبازاریابی اینترنتیبازاریابی محتوا

می خواهید کسب و کار جدید داشته باشید؟ از این ۴ اشتباه جلو گیری کنید

اگر امسال قصد دارید، کسب و کار جدید خود را راه اندازی کنید، بدون شک به شدت هیجان زده هستید. اگرچه هیجان اولیه، علاقه و عزم راسخ، خیلی مهم هستند، باید مطمئن شوید که در راهی که انتخاب کرده اید با احتیاط پیش می روید. از این طریق راحت تر می توانید با مشکلات متداولی که باعث شکست شما در کسب و کارتان می شود روبرو شوید.

[gap height=”20″]

از انجام این ۵ اشتباه که بسیاری از استارتاپ ها برای راه اندازی کسب و کار جدیدشان، مرتکب می شوند دوری کنید. از این طریق به مشکلات و ریسک های کسب و کار جدیدتان غلبه خواهید کرد:

[gap height=”20″]

۱. توقع یک شبه پولدار شدن

کسب و کارهای بسیاری کمی هستند (نزدیک به صفر) که در مدت زمان کوتاهی به درآمدهای رویایی برسند. معمولا تلویزیون، شبکه های اجتماعی، سایت های اینترنتی در مورد استارتاپ هایی صحبت می کنند که به درآمدهای فوق العاده رسیده اند. اما شما لحظه حال آن ها را نبینید.

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که در حاکمیت قانون است. آشفتگی و درهم برهمی در کار نیست. برای هر کاری دلیلی وجود دارد. موفقیت بزرگ در کسب و کار جدید تا حد زیادی ناشی از استانداردها و معیارهای بالای سطح عملکرد است. در تمام طول تاریخ بشری، این گونه بوده است و امروزه از هر زمانی این بیشتر مصداق دارد.

واقعیت این است که بازار، پاداش فوق  العاده ای به عملکردهای فوق عالی می پردازد. بازار برای کالاها و عملکردهای عادی، پاداش معمولی می دهد. بازار به عملکردهای در حد پایین تر از متوسط، پاداش کمتر از متوسط، عدم امنیت شغلی و بی کار می دهد.

یافتن راه حل های سریع یک بیماری محسوب می شود. این بیماری را در کسانی می یابییم که دنبال راه حل های سریع و ساده برای رسیدن به هدف هایشان می گردند. این اشخاص برای دستیابی به مهارت های مهم و کلیدی در کسب و کار جدید خود هم دنبال راه چاره های سریع هستند. این درحالی است که برای دستیابی به این مهارت ها ممکن است ماه ها و حتی سال ها وقت نیاز باشد. این اشخاص بلیت های بخت آزمایی می خرند. آن ها در سهام  و اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند که هیچ علم و اطلاعی از آن ندارند. اما انتظار بازدهی سریع از آن وجود دارد. این اشخاص دنبال موفقیت های ساده در کسب و کار جدید خود هستند.

[gap height=”20″]

۲. نشستن و منتظر فروش ماندن

اهمیتی ندارد که محصول یا خدماتتان تا چه حد خوب و با کیفیت است. اگر کسی نداند که چنین خدمت یا محصولی وجود دارد، کسب و کار جدید شما خواهد مرد. شما باید بازاریابی کنید و محصولتان را مستقیما به مخاطب هدفتان معرفی کنید.

تقریبا تمام کاربران سایت کلاته دات کام که کسب و کار جدید خود را آغاز کرده اند این سوال مشترک را از ما می پرسند: “من بودجه کافی برای تبلیغ ندارم. چه کار کنم؟”

همیشه این دو مورد را به تمام آن ها توصیه می کنیم: بازاریابی از طریق تولید محتوا و بازاریابی از طریق اشتراک فیلم در شبکه های اجتماعی.

[gap height=”20″] آنچه واقعا در سال ۲۰۱۷ در سئو وبسایت مهم است [gap height=”20″]

۲. عدم داشتن برنامه بلند مدت

راه اندازی کسب و کار جدید “روی هوا” بدون پایه ریزی یک برنامه حساب شده، باعث مرگ کسب و کارتان می شود. راه اندازی کسب و کار جدید بدون هدف منجر به سوء مدیریت منابع و سرمایه که در نهایت باعث غرق شدن کشتی کسب و کارتان می شود.

اگر نمی توانید مشکلات و موانع احتمالی را که در آینده با آن روبرو می شوید پیش بینی کنید، تنظیم یک برنامه بلند مدت از انجام اشتباهات مهلک، جلوگیری می کند.

به عنوان مثال، یک برنامه بلند مدت مالی، کمک می کند که بتوانید منابع مالی خود را بصورت هدفمند برای بازاریابی یا اهداف دیگر در کسب و کارتان خرج کنید. با این کار تا پایان برنامه بلند مدت خود، بودجه برای خرج کردن خواهید داشت.

فرض کنید که برای مصرف بودجه برای کسب و کار جدید، برنامه بلند مدت نداشته باشید. برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی که به هیچ وجه بازدهی مورد انتظار شما را نداشته، پول زیادی خرج کرده اید. در نتیجه برای انجام کارهای مهم و ادامه کسب و کارتان، بودجه کم می آورید. این یعنی ورشکستگی واقعی.

[gap height=”20″] پیشنهاد: راهنمای قدم به قدم راه اندازی کسب و کار اینترنتی [gap height=”20″]

۴. کنار آمدن با سبک زندگی کارآفرینی

احتمالا از طریق محیط های آنلاین، آمار کمپین های میلیاردی دیجی کالا، بامیلو، اسنپ، شیپور و … را دارید. این تبلیغات بصورت کمپین های عظیم آنلاین، بیلبورد، تلویزیون و … اجرا می شوند.

اما ابتدای شروع کسب و کار جدید، چیزی غیر از برگزاری کمپین های بزرگ است. در ابتدای کار، سبک زندگی و شرایطی که خواهید داشت را باید قبول کنید. ۱۲ ساعت کار در روز، مشکلات پی در پی، پیدا کردن راه حل برای مشکلات، استرس ناشی از دردسرها، تنها بخشی از این سبک زندگی است:

خداحافظی با ساعت های زیاد بیکاری و خواب

محدود سازی گذراندن وقت با خانواده و دوستان

توقف پرداختن به سرگمی ها و علایق شخصی

قرار دادن کسب و کار جدیدتان در اولویت زندگی

[gap height=”20″]

سوال: به نظر شما با توجه به تجربه ای که دارید، چه پارامترهای دیگری روی موفقیت در کسب و کار تاثیر گذار خواهد بود؟

احمد کلاته

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. به نظر من کسب و کار اینترنتی جذاب ترین شغل دنیاست.

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن