راهنمای بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای وبسایت های تازه کار

در دورهمی دیجیتال مارکتینگ به افراد زیادی مشاوره می دهم. از مدیرعاملان سایت های بزرگ تا شرکت های نوپا و استارتاپ های کوچک. بسیاری از آن ها در مورد بالا بردن رتبه سایت در گوگل از من سوال می کنند.…

احمد کلاته

انتشار در: ۱۲ آذر ۱۳۹۶
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

در دورهمی دیجیتال مارکتینگ به افراد زیادی مشاوره می دهم. از مدیرعاملان سایت های بزرگ تا شرکت های نوپا و استارتاپ های کوچک.

بسیاری از آن ها در مورد بالا بردن رتبه سایت در گوگل از من سوال می کنند. مشکل بسیاری از آن ها این است که می گویند “چگونه وبسایت تازه تاسیس خود را در گوگل بالا بیاوریم؟”

توصیه اول من به آن ها این است که بخش اصلی بودجه تبلیغاتی خود را (اگر می خواهند تبلیغ کنند) روی مواردی صرف کنند که در بالا بردن رتبه سایت در گوگل تاثیر گذار باشد.

 

بسیاری از افراد به دنبال نتیجه سریع و کوتاه مدت هستند. بنابراین به تبلیغات بنری یا پرداخت به ازای کلیک روی می آورند. شاید این روش تبلیغ در کوتاه مدت بازدید زیادی به سمت وبسایت شما روانه کند، اما پس از مدت کوتاهی پایان می یابد و دوباره همان آش و همان کاسه. وبسایتتان هیچ بازدیدی ندارد و مجبورید دوباره تبلیغ کنید.

سئو، بصرفه ترین و موثرترین روش بازایابی برای کسب و کار های کوچک (و البته بزرگ) است. سئو متفاوت از روش های دیگر تبلیغات است. شاید مانند روش های دیگر، تاثیر سریع و کوتاه مدت مشاهده نکیند اما در حال پایه ریزی یک منبع عظیم کسب درآمد از اینترنت هستید که سالیان سال برای شما ماندگار خواهد بود و در بالا بردن رتبه سایت در گوگل تاثیر دارد.

از طرف دیگر ترافیکی که از طریق بالا بردن رتبه سایت در گوگل بدست می آورید، کیفیت بسیار بالاتری نسبت به دیگر روش های جذب ترافیک دارد. این مخاطبان کاملا هدفمند هستند و احتمال تبدیل شدن آن ها به مشتری بیشتر است.

همانطور که همیشه می گویم، بالا بردن رتبه سایت در گوگل با سئو سخت نیست. خودتان می توانید این کار را انجام دهید.

در ادامه در مورد بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای سایت های نوپا صحبت می کنم. اگر به این چند مورد عمل کنید، شک نکنید که در کوتاه ترین زمان، بهترین نتیجه را خواهید گرفت:

 

پیشنهاد می کنم این را هم ببینید:

مزایای تولید محتوای آموزشی چیست؟

 

تولید محتوا استراتژیک برا بالابردن رتبه سایت در گوگل

تولید محتوای استراتژیک این روزها تبدیل به یک شعار شده. در صورتی که منظور من از تولید محتوای استراتژیک، محتوایی است که علاوه بر بالا بردن رتبه سایت در گوگل، باعث می شود کاربران به سایت شما اعتماد کنند و علاقه مند شوند.

مردم به دنبال گرفتن جواب سوال یا حل مشکل خود در وبسایت شما هستند. انبوه زیادی از مطالب وجود دارد. مردم به دنبال یک مطلب معتبر هستند که واقعا بتوان روی آن حساب کرد. بسیاری از وبسایت های مشهور و معتبر در حوزه کسب و کار خودشان، به دلیل تولید محتوای با کیفیت، مردم به آن ها اعتماد کرده اند.

سایت هایی مانند وبسیما و آترین وب در حوزه آی تی، هیدرولیک میلاد در حوزه هیدرولیک صنعتی، مثبت یک در حوزه سخنرانی و فن بیان، متمم در حوزه بهبود فردی و سایت های دیگر، محتوای هدفمند در بالا بردن رتبه سایت در گوگل تاثیر شگفتی داشته.

 

چگونه استراتژی تولید محتوا ایجاد کنیم؟

به نظر من برای تولید محتوا استراتژیک باید همیشه دو مورد را باهم در نظر گرفت:

 

 1. تولید محتوا بر اساس نیاز مخاطب
 2. تولید محتوا بر اساس کلمات کلیدی

هر دو این موارد باید باهم در تولید محتوای سایت شما دخیل باشند.

 

اگر محتوا تنها بر اساس نیاز و علاقه مخاطب باشد، خوب است، اما دیرتر در گوگل بالا می آید. دیرتر خوانده می شود و دیرتر شناخته می شوید.

اگر محتوا تنها بر اساس کلمات کلیدی و برای گوگل باشد، در بالا بردن رتبه سایت در گوگل تاثیر بسیار زیادی دارد اما کمتر مخاطب را درگیر می کند و علاقه مندی افراد به وبسایت شما کمتر می شود. یعنی پس از مدتی، افراد حتی اگر سایت شما در نتیجه اول گوگل ببینند ترجیح می دهند ترجیح می دهند روی نتایج دیگر کلیک کنند. چون پس از چندین دفعه بازدید از سایت شما متوجه شده اند که محتوای سایت شما ارزش چندانی ندارد و بیشتر برای گوگل نوشته شده تا آن ها.

این امر دقیقا برعکس هدف شما یعنی بالا بردن رتبه سایت در گوگل عمل می کند و رتبه سایتتان را کاهش می دهد.

 

در مورد نحوه انتخاب کلمات کلیدی و تولید محتوای حول آن کلمه کلیدی در مقاله “انتخاب کلمه کلیدی و تاثیر آن در بهبود سئو سایت” بطور کامل توضیح داده ام.

اجازه دهید در مورد تولید محتوا بر اساس علاقه و نیاز مشتری توضیح دهم.

 

پیشنهاد می کنم این را هم ببینید:

آموزش افزایش سئو سایت: اهمیت تجربه کاربر

 

چگونه بر اساس نیاز مشتری محتوا تولید کنیم؟

برای اینکار چند روش وجود دارد:

روش اول: تولید محتوا براساس نیاز کاربران قبلی

وقتی مشتریان یا کاربران شما در هر جایی، از شما سوال می پرسند، مشکلاتشان را با شما در میان می گذارند، فقط در همانجا به آن پاسخ ندهید. این سوالات را یادداشت کنید. این می تواند یک ایده عالی برای هر کدام از محتواهای تولیدی شما باشد. اگر این سوال برای یک نفر پیش آمده پس حتما برای افراد دیگر نیز بوجود آمده است. یک راهنمای کامل در پاسخ به این سوالات، می تواند یک محتوای عالی و هدفمند باشد.

همین محتوا را حول یک کلمه کلیدی مربوطه ایجاد کنید.

 

روش دوم: تالارهای گفتمان

در مقاله “روش های متفاوت جستجوی کلمه کلیدی استراتژیک” در مورد استفاده از تالارهای گفتمان برای پیدا کردن موضوع و کلمه کلیدی توضیح داده ام. نظرات، پیشنهادات و انتقادهایی که افراد در تالارهای گفتمان ارائه می دهند، منبع بسیار خوبی برای ایده تولید محتوای استراتژیک است. در تاپیک هایی که مروبط که کسب و کار شما است، جستجو کنید، ببینید افراد بیشتر به چه مسائلی علاقه نشان می دهند، به چه تاپیک هایی بیشتر جواب می دهند و …

در مطلب بعد بیشتر در مورد تولید محتوا بر اساس نیاز مشتری و کلمات کلیدی صحبت خواهم کرد.

پیشنهاد می کنم این را هم ببینید:

۳ نکته اساسی برای تولید محتوای سئو شده

 

نکته بسیار مهم برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای وبسایت‌های تازه‌کار

 

 

توجه کنید

اگر به تازگی شروع به تولید محتوا یا سئو کردن سایتتان کرده‌اید، دقت کنید برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل، روی کلمات کلیدی کوتاه، با رقابت بالا، وقت نگذارید. ابتدا روی کلمات کلیدی دنباله بلند فعالیت کنید.

چرا؟

کلمات کلیدی دنباله بلند تعداد جستجوی پایین تری دارند و در نتیجه رقابت بر سر آن کلمه کلیدی کمتر است. بنابراین راحت‌تر می‌توانید با این کلمات در گوگل جایگاه بالا کسب کنید. از طرف دیگر کسی که شما را با کلمه کلیدی دنباله بلند پیدا می‌کند، بسیار هدفمندتر از کسی است که شما با کلمه کلیدی کلی پیدا می‌کند.

 

بالا بردن رتبه سایت در گوگل

مثلا کسی که در گوگل عبارت «دکوراسیون داخلی فروشگاه عطر و ادکلن» را جستجو می‌کند نسب به کسی که «دکوراسیون داخلی» خالی جستجو می‌کند هدفمندی بسیار بالاتری دارد. این شخص اگر با کلمه کلیدی «دکوراسیون داخلی فروشگاه عطر و ادکلن» وارد سایت شما شود، احتمال اینکه از شما خرید کند بسیار بالاتر از کسی است که با کلمه کلیدی «دکوراسیون داخلی» شما را پیدا کند.

بنابراین اگر تازه کار هستید، به این نکته در بالا بردن رتبه سایت در گوگل دقت کنید.

نگران کم بودن میزان جستجو نباشید. تعداد این کلمات دنباله بلند بسیار زیاد است. اگر آن‌ها را پیدا کنید و برای هر کدام سایتتان را بهینه کنید، تعداد آن‌ها بسیار زیاد خواهد شد.

خبر خوب اینکه بعد از مدتی همان صفحه یا دسته بندی که با کلمه کلیدی دنباله بلند سئو کرده‌اید، با کلمه کلیدی کلی نیز در گوگل جایگاه کسب می‌کند.

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه ها

 1. Avatar

  جناب کلاته تقریبا ۲ سالی هست که سایت و محتوای اینستاتون رو دنبال می کنیم و همینطور استفاده
  موفق باشید همیشه

  پاسخ
 2. سمیه

  عالی بود🙏

  پاسخ
 3. بوکلت دانلود

  جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !

  پاسخ
 4. لیمو

  سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

  پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link