استراتژی بازاریابی با ویدئو در کسب و کار اینترنتی

سلام. احمد کلاته هستم، مربی کارآفرینی اینترنتی. در این فایل در مورد موضوع مهمی صحبت میکنم. این موضوع مهم ویدئو است، اینکه محتوای ویدئویی که تولید می‌کنیم چه باشد، اینکه محتوای ویدئویی که تولید می‌کنیم متناسب با قیف فروش ما…

مهران ارشاد

انتشار در: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

سلام. احمد کلاته هستم، مربی کارآفرینی اینترنتی. در این فایل در مورد موضوع مهمی صحبت میکنم. این موضوع مهم ویدئو است، اینکه محتوای ویدئویی که تولید می‌کنیم چه باشد، اینکه محتوای ویدئویی که تولید می‌کنیم متناسب با قیف فروش ما باشد. احتمالا قیف فروش یا Sales funnel را زیاد شنیده باشید. حالا در مورد این صحبت می‌کنیم که چکار کنیم که از طریق محتوا ویدئویی که ایجاد می‌کنیم افراد را تبدیل به مشتری کنیم.

مرحله اول این است که شما ویدئو هایی ایجاد می‌کنید که برای معرفی باشد. این ویدئو، ویدئو برند سازی است. از همان ابتدا وقتی می‌خواهید ویدئویی ایجاد کنید در مورد کسب و کارتان، خود را معرفی می‌کنید، شرکت را معرفی می‌کنید، دلیل شکست افراد در حوضه کاریتان را بگویید،  درنهایت یک راه حل ارائه دهید.

مثلا: سلام، من احمد کلاته هستم و به نظر من دلیل اصلی شکست بسیاری از کسب و کار های اینترنتی این است که آنها بانک اطلاعاتی ندارند که از طریق ایمیل مارکتینگ با مشتریانشان در ارتباط باشند.

برای معرفی خودتان دو نوع فیلم می‌توانید تولید کنید. یک نوع فیلم معرفی محصول یا علم یا خدمات خود و مورد دوم داستان سرایی هست. مثلا من در سمینار نخبگان وب مستر همان ابتدای صحبت گفتم که اولین سایت هیدرولیک را در ایران را راه اندازی کردم  و دلیل اینکه وارد بحث آموزش تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی شدم چه بود بطور کامل تعریف کردم و بعد وارد مسائل آموزشی شدم.

بنابراین ویدئو های معرفی محصول یا معرفی خدماتتان و ویدئوهای داستان سرایی می‌توانند موضوعات خوبی باشند، قالب های خوبی باشند برای اینکه بتوانید یک معرفی اولیه و برند سازی ایجاد کنید.

با تولید این ویدئوها افراد متوجه شما می‌شوند و وارد قیف فروش شما می‌شوند. حالا وارد ابتدای قیف می‌شوند، چه اتفاقی میفتد؟ شما باید کاری کنید که به کسب و کار شما و به شما علاقه مند شوند ، به خدمات شما علاقه مند شوند. چه چیز باعث می‌شود علاقه مند شوند؟نولید محتوای غنی ، یعنی شما باید  این مورد را رعایت کنید که وقتی که ویدئو برند سازی ایجاد کردید، دائم باید محتوا های به روز ایجاد کنید.

برای اینکه بتوانید محتواهای به روز ایجاد کنید باید دائم اطلاعاتتان را آپدیت کنید. یک رازی را با شما در میان می‌گذارم که خیلی مهم است اگر می‌خواهید محتوا ارائه کنید، سعی کنید ارزشمندترین محتواهایتان را بصورت رایگان ارائه دهید. اصلا فکر نکنید که مثلا شما یک رستوران دارید یا خدمات قست فود ارائه می‌دهید ، اگر بگویید کباب ترش چطور درست می‌شود، فکر نکنید افراد در خانه خودشان درست می‌کنند و به رستوران شما نمی‌آیند. هرقدر محتوا ارزشمندتر ارائه دهید، افراد را به خود بیشتر وابسته و علاقه مند می‌کنید به قولی آنها را نمک گیر می‌کنید و اگر قرار باشد خرید کنند، از شما خرید خواهند کرد. بنابراین حتما محتوا ارزشمند به صورت مستمر به افراد ارائه دهید.

اما سومین مورد، افراد وارد انتهای قیف می‌شوند و شما باید محصولتان را معرفی کنید. خیلی از افراد هستند که در معرفی محصول، اعتماد به نفس زیاد ندارند و با اعتماد به نفس نمی‌آیند خدمات را معرفی کنند. به قولی مشاوران خوبی هستند ولی در نهایت نمی‌توانند بگویند من این محصول یا خدمات را ارائه می‌دهم، حالا از من خرید کنید.

چطور کالای ایرانی را به دنیا معرفی کنیم؟ احمد کلاته در رادیو اقتصاد پاسخ می دهد

سعی کنید فقط مشاوره خوبی نباشید و فروشنده خوبی هم باشید. پس من در مرحله سوم محصول را با عتماد به نفس کافی جلوی دوربین معرفی کنید و در مورد تمام مشخصات محصول صحبت کنید.

افراد از شما خرید می‌کنند اما آیا اگر افراد فقط از شما خرید کنند کافیست؟ خیر، باید به شما وفادار باشند و باید خدمات شما را به دیگران معرفی کنند. این یک نکته خیلی مهم است.

اگر  خدماتتان طوری باشد که افراد شما را معرفی کنند، معمولا این خاصیت در تمام ما وجود دارد که وقتی می‌خواهیم خدمات یک شرکت یا شخصی را به فرد دیگر معرفی کنیم، آن را چندین برابر با اغراق معرفی می‌کنیم و بر عکس . اگر از خدمات شما بد بگویند، چندین برابر آن را بد تر جلوه می‌دهند.

سعی کنید حدالمقدور مشتریان ناراضی نداشته باشید. بعضی از مشتری های ما که تماس می‌گیرند یا پیام می‌دهند که : من این محصول را خریدم و اصلا راضی نبودم، سریع پول من را پس دهید. ما سریعا پول را واریز می‌کنیم و می‌گوییم : از محصولات بعدی که آپدیت شد، بصورت رایگان استفاده کنید. ولی شما این کار را نکنید چون محصولات ما واقعا خوب است اما بعضی افراد به هر دلیلی ناراضی اند. چون به هیچ عنوان نباید یک مشتری ناراضی داشته باشید.

اگر بتوانید به این درجه برسید، کسب و کار شما به یک کسب و کار بی نظیر و غیر قابل رقابت تبدیل خواهد شد. امیدوارم این موارد را حتما رعایت کنید و به امید خدا در کسب و کارتان موفق باشید. خیلی متشکرم از توجهتان.

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link