آموزش سئوبازاریابی اینترنتی

آموزش افزایش سئو سایت: اهمیت تجربه کاربر

آموزش افزایش سئو سایت: اهمیت تجربه کاربر

آموزش افزایش سئو.

در این قسمت از آموزش افزایش سئو سایت می خواهیم در مورد اهمیت تجربه کاربر در وبسایت صحبت کنیم. اینکه وقتی کسی وارد وبسایت می شود، چقدر از محتوای وبسایت لذت می برد و از آن استفاده می کند.

.

هدف ما از این قسمت از آموزش افزایش سئو سایت بیان این مطلب است که تجربه خوب کاربر از گشت و گذار در وبسایت ما، مزایای مستقیم و غیر مستقیم زیادی دارد.

[gap height=”20″]

مزیت مستقیم به این موضوع می پردازد که گوگل به مدت زمان ماندن افراد در سایت اهمیت زیادی می دهد. اینکه افرادی که از طریق گوگل شما را پیدا کرده اند، چقدر در آن صفحه می مانند و بعد از آن آیا دکمه (x) را می زنند یا صفحه دیگری از وبسایت شما را باز می کنند. پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید کاربران صفحات دیگر وبسایت شما را بخوانند، حتما مقاله زیر را بخوانید:

[gap height=”20″]

پس هر چقدر که مردم بیشتر در وبسایت شما بمانند، از نظر گوگل بهتر است.

[gap height=”20″]

از طرف دیگر، وقتی کسی بعد از باز کردن صفحه وبسایت شما، دکمه “Back” را می زند و دوباره به صفحه نتایج گوگل باز می گردد این پیام را برای گوگل ارسال می کند: این محتوا برای من مفید نبود. بهتر است این صفحه را به نتایج پایین تر ببری.

 

تاثیر غیرمستقیم آن نیز این است که کسانی که از محتوای وبسایت شما لذت ببرند و از استفاده از آن بهره ببرند، تمایل پیدا می کنند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. این مورد باعث افزایش سئو خارجی وبسایت می شود.

در آموزش افزایش سئو سایت، به شما می گوییم که برای درگیر کردن کاربران به محتوای وبسایت و علاقه مند کردن آن ها چکار می توان انجام داد.

[gap height=”20″] پیشنهاد: چقدر طول می کشد سایتمان در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود [gap height=”20″]

در ذیل چند راهکار موثر به عنوان آموزش افزایش سئو سایت برای بهبود تجربه کاربر از گشت و گذار در وبسات شما و افزایش نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به اعضای وبسایت ارائه می کنیم:

[gap height=”20″]

چند جمله اول را کاملا کوتاه بنویسید

تحقیقات نشان می دهد که کاربران اینترنتی بیشتر تمایل به خواند جملات کوتاه دارند. همچنین، مردم دوست ندارند پاراگراف های طویل و متراکم را بخوانند. این موارد برای کاربران بسیار خسته کننده است.

این دلایل باعث می شود که خود را مجبور کنید که چند جمله اول از یک مقاله یا صفحه فرود را بسیار بسیار کوتاه انتخاب کنید.

 

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که این چند جمله کوتاه را هر کدام را پارگراف کنید. همچنین فاصله آن ها را از هم زیاد کنید.

[gap height=”20″]

آموزش افزایش سئو سایت[gap height=”20″]

بهترین راه برای جلب توجه کاربر به این جملات، استفاده از یک عکس در بالای صفحه و جملات است. (مانند تصویر بالا)

[gap height=”20″]

استفاده از تصاویر چند رسانه ای

محتواهایی که فقط شامل متن خالی بودند در سال های ۸۳،۸۴ مد بودند.

امروزه باید در محتوای خود جذابیت ایجاد کنید. این کار را می توانید با گذاشتن فیلم، صوت، عکس، آمار، اینفوگرافیک و … در بین محتوا انجام دهید.

وقتی در بین نوشته ها، از عکس های با کیفیت ، فیلم و صوت استفاده می کنید، نشان می دهد که محتوای ارزشمندی درست کرده اید. این کار زیبایی بصری در صفحات وبسایت شما ایجاد می کند و باعث می شود کاربران با دیدن محتوای وبسایت، حس رضایت بیشتری داشته باشند.

[gap height=”20″] پیشنهاد: آنچه واقعا در سال ۲۰۱۷ در سئو وبسایت مهم است [gap height=”20″]

اگر می خواهید در بین محتوا، ویدئو قرار دهید، ابتدا آن را در آپارات آپلود کنید، سپس شرت کدی که از آن ویدئو می گیرید را در متن قرار دهید. این کار باعث می شود هم بازدید فیلم شما در آپارات زیاد شود و هم اینکه به سایت فشار وارد نشود.۰

[gap height=”20″]

طبق تحقیقات moz، محتواهایی که از 3 نوع مدیا استفاده می کنند، بک لینک های بیشتری دریافت می کنند.

[gap height=”20″]

در گوگل وبمستر جستجو کنید. در قسمت Search Analytics صفحاتی که در گوگل ایندکس شده اند را پیدا کنید. برای قرار دادن مدیاهای مختلف، این صفحات اولویت بیشتری دارند.

[gap height=”20″]

از تگ های h استفاده کنید

اگر محتوای طولانی ایجاد می کنید، از تیترها و زیرتیترهای زیادی استفاده کنید. با این کار متن را به قسمت  های کوچکتر تبدیل می کنید.

[gap height=”20″]

هیچ چیز در صفحه، بیشتر از پاراگراف های طولانی، کاربران را خسته نمی کند.

[gap height=”20″]

کلمات کلید را در تیترها بگنجانید. سپس آن ها را تگ های مختلف کنید. تگ h1 تا h6. این کار سئو داخلی سایت شما را به طرز فوق العاده ای افزایش می دهد.

[gap height=”20″]

به طور تجربی، بهتر است، پس از هر ۲۰۰ کلمه، یک تیتر در بین متن قرار گیرد.

[gap height=”20″]

صفحات را برای مرغ مگس خوار گوگل بهینه کنید

با اضافه شدن الگوریتم مرغ مگس خوار، گوگل علاوه بر کلمات کلیدی، موضوع محتوا را هم به خوبی تشخیص می دهد.

[gap height=”20″]
طبق الگوریتم مرغ مگس خوار، اگر می خواهید مطلبی تولید کنید، باید بیشتر به این توجه کنید که “مردم چرا به دنبال فلان مطلب هستند؟”. یک محتوای استراتژیک باید پاسخگوی نیاز افراد باشد نه فقط انبوهی از کلمات کلیدی که فقط بدیهیات را توضیح می دهد.
[gap height=”20″]

به عبارت دیگر، ساخت محتوایی بر پایه “موضوع و کلمات کلید” هدف گیری مناسبی برای هر دو موضوع بهبود تجربه کاربر و افزایش سئو است. آموزش افزایش سئو سایت بر این اساس است.

[gap height=”20″]

پس کاری که باید بکنید این است که محتوایی که ایجاد می کنید باید  هم برای کلمه کلیدی و هم نیاز کاربر بهینه باشد.

[gap height=”20″]

قبلا برای تولید محتوا می آمدیم یک کلمه کلیدی انتخاب می کردیم، میزان رقابت بر سر آن کلمه را می سنجیدیم و محتوایی مخصوص آن کلمه کلیدی ایجاد می کردیم. این در حالی است که مرغ مگس خوار این چنین محتوایی را رد می کند.

محتوای سئو شده بر پایه الگوریتم مرغ مگس خوار  به این موضوع اشاره دارد که محتوا تا چه اندازه برای فلان کلمه کلیدی و همچنین نیاز کاربر بهینه است.

[gap height=”20″] پیشنهاد: آموزش سئو سایت داخلی-yoast و webmaster [gap height=”20″]

به این دو نکته در مورد آموزش افزایش سئو سایت توجه کنید:

از جملاتی که در گفتگو های روزمره استفاده می کنیم، به عنوان کلمه کلیدی استفاده نکنید “موزه لوور در پاریس در کجا قرار گرفته؟”. به جای آن، برای این عبارت کلیدی محتوا ایجاد کنید: “آدرس موزه لوور”. خود گوگل تشخیص می دهد که کاربر دقیقا به دنبال چه چیزی می گردد.

برای ۱۰ کلمه کلیدی دنباله دار مختلف شبیه به هم نیاز نیست ۱۰ محتوای جداگانه ایجاد کنید.

 

مثلا به جای اینکه برای هر کدام از کلمات کلیدی دنباله دارد “موبایل آیفون 7 پلاس”، “گوشی آیفون 7 پلاس”، “گوشی موبایل آیفون 7 پلاس” و …، برای یکی از آن ها یک محتوای عالی تولید کنید.

[gap height=”20″]

آموزش افزایش سئو سایتآموزش افزایش سئو سایت

همانطور که می بینید ۴ نتیجه اول جستجو برای کلمات کلیدی مشابه، یکسان است.

برچسب ها

احمد کلاته

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. به نظر من کسب و کار اینترنتی جذاب ترین شغل دنیاست.

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
بستن
بستن